U srijedu 10. lipnja učenici, roditelji, učitelji i mještani Fužina okupili su se u Domu kulture kako bi pogledali završnu školsku priredbu za ovu školsku godinu. U gotovo dva sata programa, naši učenici pokazali su sve ono što su vrijedno uvježbavali u proteklom periodu, a kao vrhunac priredbe ispratili smo i naše osmaše i dočekali novi razred prvašića. Tijekom priredbe koju su odlično vodili učenici Barbara Bregovac i Lovro Pandža vidjeli smo raznovrstan program koji je uključivao glazbene, scenske i plesne točke. Predstavili su nam se polaznici folklora koje su pripremili učitelji Vedrana Kutnjak Solomun i Marko Burić i 4. razred s igrokazom o jesenskim plodovima koji je s njima priredila učiteljica Mirjana Pribanić – Klanac. Dvije pjesme na fužinarskom kajkavskom dijalektu, „Žulenje“ i „Nek gre s v rit“ izveli su nam učenici Dora Štimac i Toni Miloš, a pripremila ih je učiteljica hrvatskog jezika Antonija Baričević. Školski zbor pod ravnanjem učiteljice glazbene kulture Bojane Perhat otpjevao nam je pjesme Franje Švoba Franine „Zanočevanje znad Fužine“ i „Moja harmonika“ koje je uglazbila naša glazbena radionica. Čuli smo i mali zbor koji je s vjeroučiteljem Damirom Zagorščakom otpjevao hit pjesmu Jakova Jozinovića „Ja volim“ i učenicu 5. razred Tesu Voloder koja nam je na klaviru izvela temu iz filma „Amelie“. Lijepu večer začinila su i dva nova filma naše filmske radionice pod vodstvom Rasima Karalića – „Umjetna inteligencija“ s vrlo aktualnom temom korištenja novih tehnologija u školi i simpatična komedija „Lovci na žabe“.
Nakon ovako lijepog i bogatog programa uslijedio je i najemotivniji dio naše priredbe – oproštaj od generacije osmaša i doček naših budućih prvašića. Ravnateljice Osnovne škole Ivanke Trohar Fužine Jasna Štimac i Dječjeg vrtića Snježna pahulja Mirna Švast u svojim su govorima zaželjele puno sreće i budućim srednjoškolcima i učenicima 1. razreda koji će najesen prvi put sjesti u školske klupe. Posebno emotivna bila je razrednica 8. razreda Antonija Baričević koja je osmašima na odlasku uputila važnu poruku kako uvijek trebaju nastojati biti svoji i nikada ne zatomiti svoje ja zbog uklapanja u nečije okvire. Naglasila je i složnost naših osmaša koji su joj zahvalili na svim lijepim i radosnim, ali i izazovnim trenucima u kojima im je ona kao razrednica bila pomoć i savjetnik. Naši osmaši pozvali su u tom trenutku na pozornicu i svoju učiteljicu u razrednoj nastavi Mirjanu Pribanić – Klanac kao i sve svoje učitelje i djelatnike škole i uručili im prigodne poklone. U lijepoj atmosferi zaželjeli smo našim osmašima, ali i svim učenicima sve najbolje na njihovom životnom putu i da im predstojeće ljeto bude puno radosti i lijepih trenutaka.
Your Title Goes Here
Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.



