XVII. Smotra učeničkih zadruga PGŽ-a

U petak 25. svibnja naša škola i naša učenička zadruga Ivančice s voditeljima, učiteljima Ivicom Brajenićem i Mirjanom Pribanić - Klanac bila je domaćin 17. smotre učeničkih zadruga Primorsko – goranske županije. Na smotri je sudjelovalo 30 zadruga iz osnovnih i srednjih škola Primorsko – goranske županije te gosti iz Pule te LAG-a s otoka Krka i Cresa čije su zadruge tek u osnivanju. Smotra zadruga održana je na igralištu ispod brane u centru Fužina s početkom u 10.00 sati. Na otvaranju pozdravili su nas ravnateljica OŠ Ivanke Trohar Jasna Štimac, načelnik općine Fužine David Bregovac i  voditeljica podružnice Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva za PGŽ Silvana Šebalj – Mačkić. Uslijedio je kratak program učenika naše škole uz školski zbor i predstavu. Zadrugari iz naše županije za to vrijeme su pripremili svoje štandove na kojima su prezentirali i ponudili svoje originalne proizvode koje je ocjenjivala posebna komisija. Nakon završetka izložbe naši gosti, učenici i voditelji zadruga otišli su u školu na ručak i u razgledavanje špilje Vrelo poznatim fužinskim vlakićem. Na kraju smotre odlučeno je da se za 30. državnu smotru učeničkog zadrugarstva predloži šest zadruga  - UZ Mići Trsaćani (OŠ Trsat), UZ Škurinjko (OŠ Škurinje), UZ Zvončica (OŠ Zvonka Cara Crikvenica), UZ Teslići (OŠ Nikola Tesla), UZ Malin (OŠ Čavle) i UZ Potok (Trgovačka i tekstilna škola Rijeka). Čestitamo svim zadrugarima i zahvaljujemo svima koji su pomogli u realizaciji XVII. Smotre učeničkih zadruga!

objavio: Davor Kauzlarić   datum: 29. 5. 2018.

Ekološka grupa

Natjecanja